Palaukite
Naujienų prenumerata
 
Titulinis » Naujienos » Kviečiame į renginį: Kūrybiškumo lavinimas piešiant fraktalus

Naujienos

2017 m. lapkričio 1 d.

Kviečiame į renginį: Kūrybiškumo lavinimas piešiant fraktalus

Kviečiame į renginį: Kūrybiškumo lavinimas piešiant fraktalus
Terminas Fraktalai buvo sugalvotas prancūzų-amerikiečių matematiko B. Mandelbroto 1975 m. Juo buvo įvardinti sudėtiniai geometriniai dariniai, kurių atskiri fragmentai panašūs arba identiški visumai ar kitiems fragmentams. Nors pati sąvoka atsirado 20 a. ir labiau yra siejama su kompiuterinės eros pradžia, tačiau fraktališkumo užuomazgos matomos visur aplink mus ir nuo senovės: architektūroje, tekstilėje, gyvenviečių išsidėstyme ir pan.
Fraktalinis piešimo metodas imtas taikyti medicinoje, psichologijoje, psichoterapijoje nuo 1991 m.
Pagrindinis metodo tikslas - išreikšti save per piešimą, remiantis tam tikromis taisyklėmis. Šio metodo metu derinamas tiek racionalusis, tiek intuityvusis pradas. Pirmojo piešinio metu, kurį piešiame laikydamiesi taisyklių, taip pat galime matyti savo būseną, kaip mes jaučiamės. Ją perskaityti padeda linijų ir spalvų charakteristika. Pastebima, kad tie, kurie piešia fraktalinius piešinius ilgesnį laiką, atranda ir patiki savo individualumu, o tai leidžia vystyti savo stilių visame kame. Šie piešiniai skatina kūrybiškumą ir naujų idėjų vystymąsi bei atradimą. Todėl tai puiki priemonė tiek relaksacijai, tiek ieškant naujų kūrybinių sprendimų, naujų formų.
 
Taigi programa yra naudinga fiziologiniu aspektu: jeigu patiriate daug įtampos, streso, nerimo, kamuoja įtampiniai ar migreniniai galvos skausmai, nemiga, sulėtėjusi motorika; ir dvasinius aspektu: jeigu stokojate kūrybinių idėjų, pokyčių, norite atrasti savo individualumą.
 
Lektorė – Gražina Deveikytė, baigusi fraktalų piešimo kursą, ir fraktalinius piešinius piešianti nuo 2013 metų. Yra įmonės VšĮ „Intuityvus menas“ (www.imenas.lt) įkūrėja ir vadovė. Be fraktalinių piešinių kursų organizuoja ir pasakų analizės bei kūrimo, individualaus stiliaus kūrimo kursus, skaito paskaitas, konsultuoja individualiai.
 
Renginio data: 2017 m. lapkričio 7 d. (antradienis)
Renginio laikas: 10 val.
Trukmė: ~2 val.
Vieta: Šiaurės miestelio technologijų parkas, J. Galvydžio g. 3 , Vilnius,  101 salytė.
 
 
Registruotis kviečiame el.p. rasa@smtp.lt